Czy jestem płodna?

Jak mam się dowiedzieć, czy mogę mieć dzieci? I kiedy mam dni płodne?

Witaminy w ciąży

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Niestety, raczej nie dowie się Pani tego, czy jest Pani płodna, dopóki nie zacznie się Pani starać o dziecko. Jeśli jednak miesiączkuje Pani regularnie i nie przechodziła Pani w przeszłości zabiegów na jajowodach ani poważnych infekcji (zapalenie przydatków) oraz kiedykolwiek miała Pani wykonywane USG macicy, które nie wykazało wad wrodzonych, to nie ma powodów do martwienia się na zapas. Są oczywiście możliwe również inne przyczyny problemów z zajściem w ciążę, ale wyżej wymienione występują najczęściej.
Dni płodne można wyznaczyć poprzez obserwację śluzu szyjkowego i temperatury ciała oraz, dodatkowo, obliczenia. W skrócie opisałam tę kwestię w odpowiedzi na inne pytanie: /pytania/jak-oblicza-sie-dni-plodne.
Pozdrawiam serdecznie!