Czy jestem w ciąży? Czy dolega mi coś poważnego?

Witam,
mam 20 lat i mam problem, otóż ostatnio okres miałam 9 marca gdzie był to 3 lub 4 dzień krwawienia. Do tej pory miałam dosyć regularne cykle, choć zdarzały się przypadki, gdy się spóźniał. Od tygodnia czekam na kolejną miesiączkę, lecz zamiast niej wydobywa się jasnobrązowa wydzielina. Na początku myślałam, że to okres jednak się pomyliłam. Trwa to już 2 dzień. Podobną wydzielinę mam tylko przed samym okresem .

Jeszcze nie współżyłam. Z chłopakiem uprawiamy często petting. Dodam, że mam dosyć silne bóle podbrzusza (tak jak przy okresie). Nie bolą mnie piersi, jak zawsze przed nim. 3 dni temu zemdlałam i mam lekkie nudności trwające czasami cały dzień oraz biegunkę trwającą 3 dni, lecz nie wiem czy nie jest to spowodowane problemem z żołądkiem, gdyż strasznie mnie boli.
Być może jest to wina ciągłego stresu? Gorączki nie mam, raczej osłabienie 35,6 st,
Proszę o pomoc, gdyż zupełnie nie wiem, co może mi dolegać? A strasznie jestem przewrażliwiona na pkt niechcianej ciąży.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Mogła Pani zajść w ciążę po pettingu jedynie jeśli doszło do kontaktu nasienia z pochwą. Może Pani spokojnie wykonać już test ciążowy, aby się uspokoić (szczerze wątpię, by doszło do zapłodnienia). Pani objawy (osłabienie, nudności) są prawdopodobnie związane z infekcją przewodu pokarmowego. Plamienie zapowiada natomiast zapewne miesiączkę. Jeśli takie skąpe krwawienie przez kilka dni przed miesiączką będzie się powtarzać w kolejnych cyklach, konieczne będzie badanie stężenia progesteronu, aby wykluczyć niewydolność ciałka żółtego.
Pozdrawiam serdecznie!