Czy jestem w ciąży? Który test jest wiarygodny?

Witam.

Mam takie pytanie. Staramy się z mężem o dziecko. Ostatnia miesiączkę miałam 22 listopada i trwała 6 dni. W dni płodne współżyłam ( tj 5.12 i następne dni). Czy jest prawdopodobieństwo że jestem w ciąży?

Dodam jeszcze że miesiączka która powinna pokazać się w grudniu spóźniła się o tydzień i trwała tylko 3 dni (26.12-29.12). Robiłam 3 testy i 2 z ich wyszły pozytywnie a jeden negatywnie.. Od tygodnia mam mdłości. Proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane objawy a także wywiad może sugerować ciążę.
Prawdopodobieństwo ciąży jest realne. Krótkie krwawienie miesięczne może pojawiać się po zapłodnieniu w terminie przybliżonym do terminu spodziewanej miesiączki.
W przypadku niejasności testów ciążowych warto oznaczyć beta HCG we krwi i skonsultować wynik z lekarzem.