Czy jestem za szczupła?

Czy jestem szczupła? Mam 12 lat, mam 161 cm wzrostu, ważę 48 kg, w pasie mam 68 cm, a w biodrah 88 cm.

Witaj,
masz bardzo dobre wymiary:)

Twoje BMI na siatkach centylowych jest bardzo bliskie 50 centyla, czyli jest jak najbardziej w normie.
Zachęcam Cię do stosowania zdrowych nawyków żywieniowych i aktywnego stylu życia, dzięki czemu łatwo Ci będzie utrzymać prawidłowe wymiary.
Przeczytaj tekst w załączonym linku (http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite#piramida) i sprawdź, czy odżywiasz się prawidłowo. Jeżeli znajdziesz jakieś odchylenia postaraj się wprowadzić zmiany do swojego jadłospisu.
Nie zapominaj też o codziennej aktywności fizycznej (min. 30 min dziennie powinnaś być w ruchu).

Pozdrawiam Cię serdecznie,
Agnieszka Kuczewska