Czy karmienie piersią zapobiega ciąży?

Jestem mamą 2-miesięcznej dziewczynki. Słyszałam, że karmienie piersią zapobiega kolejnej ciąży. Czy to prawda?
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Prolaktyna, której stężenie podnosi się we krwi kobiety karmiącej piersią, ma pewne właściwości zapobiegające owulacji, jednak efekt ten nie może być podstawą antykoncepcji, zwłaszcza w sytuacji, gdy kobieta jest tuż po porodzie i kolejna ciąża jest wysoce niekorzystna.
Podczas laktacji dobrym środkiem antykoncepcyjnym jest prezerwatywa.