Czy kiedykolwiek będę mogła mieć dzieci po przebytej anoreksji ?

Witam, mam nurtujące mnie od wielu miesięcy pytanie, które wiąże się z przebytą anoreksją. Mam teraz 26 lat w wieku, 15 lat zachorowałam na anoreksję i 4 długie lata nie miałam miesiączki:( Przed anoreksją miesiączka była tylko kilka razy - niezbyt regularnie, potem już tylko choroba. Wyzdrowiałam i od około 7 lat miesiączkuję normalnie - są to 3-4-dniowe, często bolesne okresy. Choroba została dawno temu fizycznie pożegnana, ale strach o macierzyństwo pozostal:( Tyle się naczytałam o bezpłodności po tej chorobie...

Mam męża i myślimy rozpocząć starania o dziecko za kilka miesięcy. Mój lekarz ginekolog nic nigdy nie wspominał o jakichkolwiek wadach układu rozrodczego, zanikach przy badanich kontrolnych usg, które często występują po anoreksji. Ogólnie czuję się zdrową osobą, ale panicznie wręcz boję się, że czasu nie da się cofnąć, że był to jednak zbyt szkodliwy dla organizmu kobiety zanik :( Czy są szanse, że będę mogła mieć normalne, zdrowe dziecko? Czy jest jednoznaczne badanie, które mi to określi?

Tyle słyszy się o zdrowych kobietach, które czegoś takiego nie przeszły, a jednak mają ogromne problemy z zajściem w ciążę:( więc co dopiero kobiety po tak strasznie niszczącej chorobie... Myślę, że nie ma większego bólu dla kobiety niż świadomość, że nie może posiadać tego największego skarbu, jakim jest dziecko - tylko jedno, jedyne, ale własne i zdrowe... Czy moja panika jest uzasadniona? :(

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Od 7 lat miesiączkuje Pani regularnie, więc jeśli obecnie masa ciała jest prawidłowa, przebyta anoreksja nie powinna być przeszkodą w macierzyństwie. Obecnie nie powinna mieć Pani większych trudności z zajściem w ciążę niż inne kobiety.

Życzę powodzenia!