Czy kłębuszkowe zapalenie nerek należy leczyć, czy obserwować?

Witam, jestem nowym użytkownikiem i wcześniej zamieściłem, to pytanie w nie właściwym miejscu. Bardzo proszę o pomoc. Jestem młodym mężczyzną, 27 lat. Dwa lata temu wykryto u mnie krwinkomocz, który cały czas utrzymuje się na poziomie 250/ul+++++ , erytrocyty świeże i częściowo wyługowane 20-30 w polu widzenia. Miałem także robione różne badania podczas parodniowego pobytu w szpitalu, tj. urografię, usg nerek i wszystko wyszło OK. Badania w krwi kreatynina 0,83mg/dl, kwas moczowy 6,1mg/dl, filtracja kłębuszkowa 146,7ml/min/1,73 m2, GFR (est) 0,7. Lekarz nefrolog powiedział mi, że podejrzewa kłębuszkowe zapalenie nerek i na razie nie ma potrzeby wprowadzać leczenia, że trzeba obserwować, lecz mnie cały czas to męczy. W Państwa oraz innych artykułach napisane jest, że wczesne wykrycie i leczenie daje możliwość zatrzymania choroby i zaleczenia. Jak to jest naprawdę? Od pewnego czasu doskwierają mi takie dziwne uciski w bokach na wysokości lędźwiowej i wyżej. Co Państwo o tym myślą? Pozdrawiam

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam serdecznie!
Erytrocyty wyługowane w moczu świadczą o chorobie kłębuszków nerkowych. Najczęściej jest to kłębuszkowe zapalenie nerek. Istnieje wiele odmian tej choroby, które cechują się różnym przebiegiem. Dla postawienia właściwego i ostatecznego rozpoznania konieczne jest wykonanie biopsji nerki.
Wypisane przez Pana badania, pomijając osad moczu tj obecność krwinek czerwonych,są prawidłowe i nie wzbudzają podejrzeń. Nie pisze Pan jednak o białkomoczu, który jest jednym z istotniejszych parametrów chorób nerek. Ważne jest także ciśnienie krwi oraz lipidogram.
Ze względu na masywny krwinkomocz i dolegliwości bólowe, uważam, że powinien mieć Pan wykonaną biopsję w celu postawienia właściwej diagnozy i włączenia ewentualnego leczenia.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty