Czy klipsy po usunięciu woreczka żółciowego są groźne dla zdrowia?

Dwa lata temu laparaskopowo miałam usunięty woreczek żółciowy, mam klipsy w brzuchu. Nie wiem jakiego są one rodzaju, nie zostało to nigdzie zapisane. Plastikowe? Metalowe? Nie zostałam poinformowana, czy w związku z tym jestem jakoś ograniczona. 1. Na wizycie u ortopedy, który zaleca mi rezonans magnetyczny padło podejrzenie, że klipsy mogą wybuchnąć. 2. W tym tygodniu chciałabym poddać się fotoepilacji. Kosmetyczka również wypytywała o rodzaj klipsów - przy działaniu specjalnego rodzaju falami - zapewniają, że mogą one ulec zniszczeniu. Bardzo proszę o odpowiedź, czy w jednym jak i drugim przypadku są jakieś zagrożenia? Czego powinnam unikać w dalszym życiu w związku z klipsami?

Od wielu lat, wszędzie w Polsce stosuje się w czasie cholecystektomii laparoskopowej klipsy typu tytanowego lub plastikowego. Takie klipsy w żaden sposób nie reagują, nie oddziałują w rezonansie magnetycznym. Są w pełni bezpieczne i niczym nie zagrażają. Także fotoepilacja nie ma żadnego wpływu na tego rodzaju klipsy i jest w tym przypadku w pełni bezpieczna. Nie ma także żadnych zaleceń i przeciwwskazań w życiu związanych z tymi klipsami. Są one całkowicie bezpieczne dla Pani organizmu.