Czy kłucie i swędzenie piersi mogą być objawem raka?

Witam, Mam 24 lata rok temu skończyłam karmić dziecko. Dodam, że karmiłam bardzo krótko, bo dostałam krwotoku i trafiłam do szpitala, po powrocie dziecko nie chciało mojej piersi, bo z butelki lżej leciało. Ginekolog przepisał mi leki hamujące laktację. Mniej więcej 2 miesiące później zaczęła mnie pobolewać pierś. Ból był krótki, ale przeszywający, dodatkowo odczuwałam swędzenie w okolicach brodawki. Zaniepokojona tym faktem zrobiłam usg , które wykazało torbiel 5 mm. Poza tym wszystko w porządku. Ból i swędzenie po pewnym czasie ustąpiły, jednak ok. miesiąca później problem powrócił, znów usg i wynik: torbiel 6 mm i reszta w porządku. Dwa miesiące później kolejny nawrót, kolejne usg i wynik torbiel 6,2 mm. Za pół roku kolejny nawrót, kolejne usg i wynik torbiel 4 mm, reszta piersi bez zastrzeżeń. Byłam u onkologa, powiedział, że torbieli mniejszych od 1cm raczej się nie nakłuwa, zlecił usg za pół roku i obserwację. Męczy mnie już cała ta sytuacja, a najbardziej to swędzenie brodawki. Każdy nawrót i strach czy przypadkiem ci lekarze się nie pomylili i czy to nie rak, mój strach jest o tyle większy iż wiem na czym ta choroba polega, bo moja mama i babcia zmarły właśnie na raka.

Witam serdecznie,
Torbiel to zmiana łagodna, więc nie ma powodów do niepokoju, że ulegnie zezłośliwieniu. Dobrze, że regularnie kontroluje Pani piersi.
Czy babcia i mama zmarły na raka piersi? Jeżeli tak, warto byłoby aby udała się Pani do poradni genetycznej, aby zrobić badania w kierunku obecności mutacji usposabiającej do zachorowania. Skierowanie do poradni wyda lekarz rodzinny, a adresy najbliższych poradni znajdzie pani w internecie.
Co do kłucia i swędzenia, raczej nie są to objawy sugerujące rozwijający się nowotwór, ale wskazujące być może na problem związany z podrażnieniem nerwu międzyżebrowego lub skóry piersi. Proszę postarać się o wygodny stanik i unikać nadmiernego obciążania kręgosłupa, choć zdaję sobie sprawę, że przy małym dziecku jest to trudne.
Warto zacząć uprawiać sport, który usprawni mięśnie klatki piersiowej i kręgosłupa jak np. pływanie.
Pozdrawiam serdecznie