Czy kobiecy wytrysk to częste zjawisko?

Czy kobiecy wytrysk jest częstym zjawiskiem?

Dzień dobry.

Nie słyszałem, by prowadzono jakieś badania statystyczne na ten temat, jednakże wydaje się, że kobiecy wytrysk jest czymś stosunkowo rzadkim, aczkolwiek nie ma zgodności czy tylko część kobiet jest do niego zdolna czy może po prostu tylko część potrafi go wywołać.
Istnieje też przekonanie, że tzw. squirting występuje w wyniku intensywnie przeżywanego orgazmu, co miałoby być wskaźnikiem szczególnie satysfakcjonującego pożycia z partnerem.

Pozdrawiam.