Czy kobieta, która jest w ciąży pozamacicznej ma szansę na to, że zarodek przeniesie się do macicy?

Interesuję się medycyną i ostatnio naszło mnie dość dziwne pytanie. A mianowicie, czy kobieta, która jest w ciąży pozamacicznej ma jakąkolwiek szanse, że zarodek przeniesie się do macicy. Jak wiadomo test ciążowy wykrywa ciąże po 10 dniu, więc czy aby wszystko jest z góry przesądzone i Maleństwo trzeba usunąć?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Test ciążowy wykrywa ciążę, jednak nie precyzuje czy jest to ciąża prawidłowa, czy też patologiczna. Jeżeli mamy do czynienia z sytuacją zwaną dalej ciążą pozamaciczną niestety nie ma możliwości aby zarodek przeniósł się w inne miejsce.

Witam.
Jeśli implantacja, czyli zakotwiczenie zarodka, nastąpi w miejscu innym niż macica, niestety nie ma możliwości by go przesunąć. Proszę również pamiętać że test potwierdza samą ciążę, nie zaś jej umiejscowienie.
Pozdrawiam