Czy konieczna jest biopsja?

Witam.

Ostatnio miałam usg i oto opis: w obu sutkach torbiele, pp na g.1 i 8 - pojedyncze śr. 4 mm pl, na g 3 pod otoczką brodawki o wym 20 x 15 mm i nieco obwodowo na g 3 - 5 mm. Dostałam skierowanie na biopsję - czy jest ona konieczna?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W obecnej sytuacji biopsja jest wskazana aby stwierdzić jednoznacznie jakiego typu są to torbiele. Samo badanie USG nie daje wszystkich informacji. Proszę zachować spokój, badanie jest wykonywane przy znieczuleniu miejscowym i nie powinno być bolesne.

Proponuję zaufać lekarzowi prowadzącemu i poddać się biopsji.

Redakcja abcZdrowie.pl