Czy konieczny jest pobyt w szpitalu?

Od marca leczę się u psychiatry. Leki zastosował, jak sam stwierdził, najpierw delikatniejsze. Noce już trochę odsypiam po 2 ampułkach leku przeciwdepresyjnego, ale w dzień sama ze sobą nie jestem w stanie wytrzymać, cały czas myślę o tym aby skończyć ze sobą, to mnie prześladuje.

Nie mogę nic robić by zapełnić czas więc nie wiem czy mówić o tym lekarzowi czy czekać na efekty leczenia, tylko czy wytrzymam? Jak to wszystko odegnać? Boli mnie głowa, całe ciało, jakbym wpadła pod tira, wymioty i biegunka są stałym moim kompanem - może dlatego leczenie nie przynosi efektu? Gabi

ponad rok temu

Witam serdecznie.

Przyczyną niedostatecznej skuteczności leczenia może być faktycznie zbyt małe wchłanianie leku, jeśli występuje biegunka i wymioty. Zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego mogą świadczyć o złej tolerancji leku i wskazana może byc jego zmiana na inny preparat. Proszę więc jak najszybciej zgłosić się do lekarza prowadzącego.

Jeśli występują uporczywe myśli samobójcze, proszę wziąć pod uwagę hospitalizację. Na działanie przeciwdepresyjne leku trzeba czekać ok. 4 tygodni, w tym czasie może okazać się konieczne zapewnienie Pani bezpieczeństwa. Może Pani poprosić lekarza prowadzącego o wydanie skierowania. W przypadku uporczywych wyobrażeń i planów samobójczych możliwe jest przyjęcie pacjenta nawet bez skierowania.

Z pozdrowieniami