Czy kontrast podany do tomografii może opóźnić miesiączkę?
Miałam w zeszłym tygodniu tomografię i podali mi 3 razy kontrast dożylnie. Teraz spóźnia mi się okres. Czy ten kontrast może mieć jakiś wpływ na jego opóźnienie?

KOBIETA ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam,
nie powinno mieć to wpływu na pojawienie się miesiączki. Niewielkie opóźnienie może wynikać bardziej ze stresu wynikającego z samego badania.
Pozdrawiam