Czy kreatynina ma wpływ na pocenie się?

czy kreatynina na wpływ na pocenie się całego organizmu....pocę się bez wysiłku każdego dnia i to od głowy do stóp....niezależnie od temperatury powietrza...proszę o pomoc i radę

Lek. Krzysztof Szmyt

Nie, stężenie kreatyniny we krwi nie wpływa na pocenie się. Nadmierne pocenie wynika najprawdopodobniej ze wzmożonej aktywności układu autonomicznego i zwiększonego stężenia amin katecholowych we krwi. Zalecam konsultację z lekarzem rodzinnym celem wyboru właściwego dla Pani postępowania terapeutycznego.