Czy krótki stosunek jest spowodowany uzależnieniem od masturbacji?

Witam szanowny doktorze, prosiłbym o poradę.

Mam problemy z masturbacją już od dobrych ok. 5 lat. Od 2 lat współżyję z kobietą i niestety stosunki nie są zadowalające. Trwają one ok. 2-5 minut, podejrzewam, że problem ten spowodowany jest właśnie problemami z masturbacją, a raczej nadużywaniem jej. Prosiłbym o poradę jak odzwyczaić się tego nawyku i w jakim sposób pozbyć się zaburzeń z przedwczesnym wytryskiem w zaistniałej sytuacji.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

Witam!

Istotnie, przyczyną przedwczesnego wytrysku, ale także obniżenia wrażliwości na bodźce i - w konsekwencji - osłabienia doznań w kontakcie intymnym z partnerką jest nadmierna masturbacja. Ta forma zaspokajania popędu powoduje uzależnienie od określonego, silniejszego rodzaju stymulacji członka. Inną, możliwą przyczyną przedwczesnego wytrysku może być stres, nerwowe sytuacje dnia codziennego, ale także np. brak poczucia intymności podczas stosunku. Objaw ten może również pojawiać się u osób stosujących niewłaściwą dietę oraz korzystających z używek. Najistotniejszym elementem terapii wspomnianych wyżej zaburzeń jest ograniczenie masturbacji oraz dbałość o komfortową atmosferę podczas współżycia. Zaleca się także ustabilizowanie życia codziennego, zbilansowanie snu oraz stosowanie prawidłowej, bogatej w składniki odżywcze diety, a także eliminację ewentualnie przyjmowanych używek. Najczęściej, dolegliwości te ustępują z czasem samoistnie wraz ze stosowaniem się do powyższych zaleceń. W razie dłuższego utrzymywania się przedwczesnego wytrysku może być jednak konieczna konsultacja ze specjalistą urologiem.

Pozdrawiam