Czy krwawienie jest skutkiem działania tabletki po?

26.12 z moim chłopakiem doszło do zbliżenia, wszedł we mnie bez prezerwatywy tylko na chwile. Nie doszło do zbliżenia, ale do pochwy dostała się wydzielina. Wiec poszłam do ginekologa i dostałam tabletki. Po zażyciu tych tabletek mogło dojść do skutków ubocznych takich jak bóle, zawroty głowy, krwawienie. Ale od tej chwili minęło już 6 dni. Natomiast wczoraj pieściliśmy się i wsadził paluszki głęboko do pochwy, a dziś zobaczyłam że krwawię. Więc moje pytanie, czy to możliwe, że skutki uboczne pojawiły się dopiero dziś po zażyciu tej tabletki czy to powstało od pieszczot? Krwawienie jest niewielkie. Proszę o szybką odpowiedź. Dziękuję.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Krwawienie po tygodniu od wzięcia tabletek 'po stosunku' może być spowodowane zawirowaniem hormonalnym, które wywołały tabletki. Wpisane jest to w działania niepożądane leku i plamienia nie powinny niepokoić. W Pani przypadku małe krwawienie mogło być również spowodowane pieszczotami.
Pozdrawiam