Czy krwawienie po odstawieniu antykoncepcji jest normalne?

Mam 23 lata, brałam tabletki 8 miesięcy. Z ostatniego opakowania wzięłam tylko 5 tabletek i przerwałam ich branie. Cztery dni po przerwanie wystąpiło u mnie krwawienie tylko 1 dzień rano. Czy to normalne? Czy to jest okres? Proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Wystąpienie krwawienia po odstawieniu doustnej antykoncepcji hormonalnej jest jak najbardziej normalne. Krwawienie to można określić jako krwawienie z odstawienia. Było ono jednak tak skąpe, ponieważ z nowego opakowania przyjęła Pani tylko 5 tabletek. Ponadto proszę pamiętać, że odstawienie tabletek powoduje zniesienie działania antykoncepcyjnego wraz z zażyciem ostatniej tabletki.