Czy krwawienie po okresie może być objawem ostrego zapalenia pęcherza?

Witam! Mam pewien problem. Okres dostałam 11.08., trwał 5 dni. 24.08 poczatkowo miałam śluz połączony z krwią nastepnego dnia juz samą krew. Kochałam się ze swoim chłopakiem zaraz po miesiączce bez zabezpieczenia, ale nie doszedl w środku.

Czego objawem może byc ten krwotok? Dodam, że bola mnie dolne partie brzucha po prawej stronie. Miałam kiedyś problemy z pęcherzem i niedawno znowu się wróciły. Czy krew może być objawem ostrego zapalenia pęcherza, czy czegoś innego?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Krew w śluzie z dróg rodnych mogła być spowodowana owulacją (tzw. krwawienie owulacyjne). Inne możliwe przyczyny pojawienia się jej to nadżerka szyjki macicy lub polip (enodemtrialny - w jamie macicy lub w szyjce). Zmiany te lekarz ginekolog jest w stanie stwierdzić w badaniu (w przypadku polipa endometrialnego konieczne byłoby USG).

W zapaleniu pęcherza można by raczej spodziewać się krwi w moczu. Niewykluczone jednak, jeśli ma Pani objawy zapalenia, że to właśnie jest przyczyną plamienia. Proszę w takim układzie nie zwlekać z wizytą u lekarza.

Pozdrawiam serdecznie!