Czy krwawienie po pierwszym stosunku to miesiączka czy oznaka przerwania błony dziewiczej?

Więc tak mam 19 lat. Jestem dziewicą nadal. Z moim chłopakiem postanowiliśmy to zmienić i pierwszy raz się kochać. To było 25 kwietnia. Raz tylko we mnie wszedł i sądzę, że raczej nie do końca, bo doszłam do wniosku, że to zły pomysł i nie chcę się kochać. Sądzę, że nie przebił mi błony dziewiczej. Bo nawet nie było jeszcze jak. I teraz się martwię. Dostałam okres następnego dnia, tzn. 26 kwietnia. Od jakiegoś 3 maja mam bóle brzucha i dosyć źle się czuję. Z mojego punktu widzenia sądzę, że nie powinnam być w ciąży, bo przecież miałam dni niepłodne, tak? I w dodatku dziewica. A teraz wydzielina z mojej pochwy jest żółta a nawet czasami takiego koloru wyblakłego brązu. Może mam jakiś stan zapalny? I chociaż nie użyliśmy prezerwatywy, bo nie miał wytrysku. Ale jakoś kroją mi się obawy. Czy mogę być w ciąży? A może brzuch mnie boli z powodu wyrostka albo może się zatrułam? Proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Jedynym pewnym wykluczeniem ciąży jest badanie ginekologiczne, względnie wykonanie testu ciążowego po 14 dniach od daty zbliżenia.

Pierwszym podstawowym problemem do omówienia jest Pani miesiączka. Jeżeli na podstawie kalendarzyka miesiączka miała pojawić się w tym czasie, to możemy uznać, że krwawienie było krwawieniem miesięcznym. W innym przypadku należałoby podejrzewać naderwanie błony dziewiczej lub uraz mechaniczny. Jest to tym bardziej prawdopodobne, że pojawił się u Pani śluz z domieszką krwi (stąd zabarwienie wydzieliny).

Przy założeniu, że opisane krwawienie było miesiączką nie ma ryzyka ciąży. Do zbliżenia doszło w trakcie dni niepłodnych.

Kolejną kwestią do omówienia jest ból brzucha. Zarówno on, jak i świąd, pieczenie, nieprzyjemny zapach śluzu, ból przy oddawaniu moczu przemawia za infekcją układu moczowo-płciowego. Istnieje zatem prawdopodobieństwo, że wspomniane dolegliwości związane są z infekcją. Z tego powodu zalecałabym wizytę u ginekologa, który Panią zbada i postawi właściwe rozpoznanie.

Pozdrawiam