Czy krwawienie po pigułce "72 godziny po" jest okresem?

Witam, mam pytanie: czy krwawienie po pigułce "po" jest okresem? Nawet jeśli trwa 2 dni? Czy można już wtedy zacząć brać pierwszy raz tabletki antykoncepcyjne?! Bo wziełam pierwszą tabletkę w chwili wystąpienia krwawienia, a nie było ono w terminie miesiączki... było wcześniej. Czy zrobiłam dobrze i czy nie mam się czego obawiać. Proszę bardzo o odpowiedź... Dziękuję.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Krwawienie, które wystąpiło po zażyciu tabletki "72 godziny po", nie jest tożsame z rozpoczęciem miesiączki. Powinna Pani poczekać na wystąpienie krwawienia miesiączkowego. Może ono wystąpić później niż w spodziewanym dotąd terminie, gdyż tabletka "72 godziny po" zawiera bardzo dużą dawkę hormonów, która może poważnie rozchwiać gospodarkę hormonalną kobiety.

Pozdrawiam!