Czy krwawienie w ciąży oznacza poronienie?

Witam,
lekarz potwierdził, że jestem w ok. 4 tyg. ciąży, jednak tydzień po wizycie u lekarza doszło do krwawienia, trwało to długo, ok. 10 dni, krwawienie było bardzo mocne, przy tym również duże skrzepy. Czy to oznacza poronienie? Tydzień po tym krwawieniu zrobiłam test, jednak wyszedł pozytywny, w sumie druga kreska była lekko różowa.
Proszę o odpowiedź, w tej chwili jestem za granicą, nie znam za bardzo języka i nie wiem, czy pójść do lekarza.

Witam serdecznie,
każde plamienie/krwawienie w ciąży wymaga konsultacji ginekologicznej. Niestety może to być objaw poronienia.
Po poronieniu podwyższone stężenie HCG może utrzymywać się od paru dni do około miesiąca. Zależy to od stężenia beta HCG wyjściowego w organizmie ciężarnej kobiety, w momencie poronienia. Dlatego pomimo poronienia wynik testu ciążowego jest pozytywny.
Powinna Pani jak najszybciej zgłosić się do ginekologa. Badanie USG pozwoli na określenie, co się dzieje z ciążą.
Pozdrawiam