Czy ktoś mi pomoże?

Witam, Mam 14 lat 150cm wzrostu i ważę około 60kg. Jako dziewczyna lubię chodzić na zakupy, ale czasami to mi sprawia taką trochę przykrość... Muszę brać takie duże rozmiary. Bardzo chciałabym schudnąć. Niedawno byłam u lekarza, który mi powiedział, że już nie urosnę za wiele, więc nie łudzę się, że może figura mi się poprawi, kiedy będę rosnąć. Mam słabość do słodyczy, zazwyczaj smakują mi potrawy wielokaloryczne, chociaż od początku mam pojęcie jak to tłuczy i niestety nie lubię większości warzyw : / Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże osiągnąć mój cel. Pozdrawiam!
14 LAT ponad rok temu

Witam,

Jesteś w wieku dojrzewania i możesz jeszcze urosnąć (u dziewczyn proces wzrostu zatrzymuje się około 16 roku życia). Jeśli Twoim rodzice są wysocy Twoje szanse na większy wzrost są znaczne. Dodatkowo powinnaś wiedzieć, że odchudzanie w Twoim wieku nie jest korzystne, ze względu na możliwość zaburzeń hormonalnych (np. miesiączki) i niedoborów żywieniowych, mogących zaburzyć proces rozwoju Twojego organizmu.

Powinnaś się nauczyć, co to znaczy zdrowe dożywianie i aktywny tryb życia i taki właśnie zacząć stosować. Jesteś na tyle młoda, że będzie Ci łatwiej zmienić dotychczasowy styl życia na zdrowy. Zacznij od zapoznania się ze zdrowymi nawykami żywieniowymi i postaraj je wprowadzić w życie http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka

Pamiętaj też o regularnej aktywność fizycznej. Osobiście polecam pływanie, które uelastycznia cale ciało i nadaje mu smukłych kształtów. Dodatkowo zajrzyj na stronę www.abccwiczenia.pl i ćwicz w domu.

Pozdrawiam.