Czy ktoś wie jak mam sobie pomóc?

Mam 19 lat, jestem po maturze i totalnie nie wiem co ze sobą zrobić. Kiedyś miałam mnóstwo planów i zajęć, ale od jakichś 2 lat zaczęłam się izolować. Denerwują mnie ludzie. To nie jest tak, że ich nienawidzę - kiedyś byłam duszą towarzystwa, uwielbiałam się spotykać, rozmawiać, imprezować, a teraz wydaje mi się to bez sensu, bo te rozowy są o niczym, a nawet jeśli o czymś ważnym, to po przemyśleniu i tak to nie ma znaczenia.

Tracę znajomych i przyjaciółki. Z rodzicami też nie mam ochoty rozmawiać, z nikim... Nie wiem co się dzieje, nie rozumiem siebie samej, a najgorsze jest to, że teraz, po maturze, nie wiem co ze sobą zrobić, na co iść - jakoś do niczego mnie nie ciągnie, nie mam czegoś, co robiłabym z pasją i zacięciem. Straciłam wszystko, czuję pustkę. Poszłam na masaż i zszokowało mnie, co usłyszałam - kiedy pan uciskał moje plecy i głowę powiedział: "twoje ciało nie ma obrazu przyszłości". Wywarło to na mnie ogromne wrażenie, bo trafił w sedno, usłyszłam to, czego najbardziej się w sobie boję.

Potrzebuję pomocy, rozmowy, a moi rodzice tego nie rozumieją, nikt tego nie rozumie, nawet ja sama. Nie mam na nic ochoty, nawet na oglądanie telewizji. Kochałam kiedyś sport, był moją pasją, a teraz zmuszam się do niego. Kochałam montować, kręcić krótkie filmy - teraz nie mam ochoty i nic nie przychodzi mi do głowy. Studia? Tak, niby wybrałam, że chcę iść do szkoły filmowej, ale nie mam siły zbudować teczki i nie jestem przekonana, czy to jest to, co chcę robić:(. Pomocy!

Witam!

Przełomowe momenty w życiu powodują kryzysy. Próbuje Pani znaleźć swoją drogę życiową, ale nie może sobie Pani z tym poradzić. Czuje się Pani przemęczona i niechętna do kontaktów z innymi.

Warto, żeby postarała się Pani popracować nad swoim samopoczuciem i wyjść z tego kryzysu. Może Pani rozpocząć pracę z psychologiem i rozwiązać swoje problemy, a także odnaleźć cel w działaniu. Odpowiednia praca z psychologiem i zaangażowanie powinna poprawić Pani sytuację i pozwolić znów odzyskać radość życia.

Pozdrawiam