Czy kująco-rwące bóle prawej piersi w okolicy sutka mogą być poważne?

Mam 21 lat, od ponad 3 miesięcy dokuczają mi dziwne bóle prawej piersi. Nie mam dzieci i nie jestem w ciąży. Na początku myślałam, że to jest spowodowane zmianami przed okresem, jednak bóle dokuczają mi i przed i po okresie. Czy to jest normalne? Proszę o szybką odpowiedź.

Dziękuję i pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Jak wiadomo ryzyko rozwoju raka piersi ok. 20 r.ż jest niskie, jednakże nie należy lekceważyć takich dolegliwości ze strony piersi. Konieczne jest zbadanie piersi, a także ewentualne badanie USG.

Należy zgłosić się do lekarza ginekologa (w czasie po miesiączce).

Redakcja abcZdrowie.pl