Czy kurza klatka piersiowa ma wpływ na układ oddechowy?

Witam. Czy kurza klatka piersiowa ma wpływ na układ oddechowy? Mam taką deformację od urodzenia,obecnie mam 32 lata.W moim przypadku uwypuklenie jest bardziej widoczne po lewej stronie.Czy deformacja będzie się pogłębiać i w przyszłości wpływać na prawidłowe funkcjonowanie płuc i serca?

Witam! Tego typu deformacja jak najbardziej może być przyczyną problemów z oddychaniem i prawidłową wymianą gazową. Niestety deformacje mogą się pogłębić. Przed kwalifikacją do ewentualnego leczenia operacyjnego konieczna jest jednak bezpośrednia ocena lekarska.