Czy kwalifikuję się do leczenia hormonalnego?

Witam! Mam pytanie - czy wyniki: receptor estrogenowy (-) przy dodatniej kontroli wewnętrznej, receptor progestrenowy (-) przy dodatniej kontroli wewnętrznej oraz Her-2 (-) w skali czterostopniowej, kwalifikują do leczenia hormonalnego? Dziękuję uprzejmie za odpowiedź.
ponad rok temu

Witam serdecznie!

W przypadku ujemnych receptorów hormonalnych, szanse na uzyskanie odpowiedzi na leczenie hormonoterapią wynosi zaledwie 10%, dlatego nie ma wskazań do jego stosowania. Hormonoterapia ma korzystne działanie u pacjentek z dodatnimi receptorami hormonalnymi, aczkolwiek wiąże się także z możliwością powikłań.

Pod względem rokowniczym, choć raki z ujemnymi receptorami mają nieco agresywniejszy przebieg, korzystny jest negatywny stan receptorów HER2.

Pozdrawiam serdecznie