Czy lek przeciwbólowy mógł mieć wpływ na zygotę?

Witam!

Chciałam się dowiedzieć, jaki wpływ może mieć przyjęcie leku przed zajściem w ciążę. W sobotę bolała mnie strasznie głowa, zabrałam 2 tabletki Ibum Forte, a w poniedziałek staraliśmy się o maleństwo. Najprawdopodobniej w poniedziałek było jajeczkowanie. Czy ten lek może mieć jakiś negatywny wpływ, jeśli okaże się, że jestem w ciąży?

Witam serdecznie!

Jednorazowe przyjęcie ibuprofenu nie wpływa na ewentualny proces jajeczkowania oraz nie powoduje uszkodzenia ewentualnej zygoty. Ze względu na przyjęcie tabletek ponad 24 godziny przed owulacją, najprawdopodobniej doszło do pełnego wypłukania substancji czynnej z organizmu, a zatem ewentualny wpływ leku jest tu znikomy. Reasumując, nie ma Pani najmniejszych powodów do obaw.

Pozdrawiam