Czy lekarz mógł nie zauważyć ciąży?

19 października miałam miesiączkę, trwała 7 dni. Planujemy z mężem mieć jeszcze jedno dziecko. Mam 35 lat . 4 listopada byłam u ginekologa, zrobił mi usg i powiedział, że moje pęcherzyki są za małe i że w tym miesiącu już nie będzie owulacji. Na dodatek stwierdził u mnie mięśniaka o wielkości 2,5 cm. Od ostatniej miesiączki współżyjemy prawie codziennie. Czy mogłam zajść w ciążę, a lekarz tego nie zauważył? Czy jeszcze jest za wcześnie? Co mam robić? Już nic nie rozumiem. Proszę o pomoc.

35 LAT ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Lekarz najprawdopodobniej zauważyłby w badaniu, jeśli owulacja miała miejsce (widoczne byłoby ciałko żółte) lub ma się pojawić jeszcze w tym cyklu (duży pęcherzyk). Ciążę natomiast można stwierdzić w USG najwcześniej po 4 tygodniach od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Niewykluczone, że w następnym cyklu jajeczkowanie wystąpi.

Życzę powodzenia w staraniach i pozdrawiam serdecznie!