Czy lekarz może odmówić wystawienia L4 dla kobiety w ciąży?

Witam jestem pielęgniarka jestem w4 miesiącu ciąży nie dostałam zwolnienia z pracy od lekarza cz słusznie, prosiłam o zwolnienie ze wzgledu ze obawiam się o zarazki które sawszpitAlu oraz pracuje na oddziale z dziećmi neurologia i dużo jest padaczki boje się ze któreś dziecko w czasie napadu może mnie kopnac . Czy może mi lekarz odmówić wystawienia l4

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli uzna, że nie ma wskazań zdrowotnych do wystawienia zwolnienia to tak, może. Zwykle jednak w podobnej sytuacji lekarz może wystawić zwolnienie. Takie zachowanie wynika z wszechobecnej, permanentnej kontroli wystawianych zwolnień pod kątem ich celowości i słuszności. Proponuję ponownie zgłosić się do lekarza.