Czy leki antydepresyjne spowalniają perystaltykę jelit?

Witam, Mam ibs objawiający się przewlekłymi zaparciami, o bólach brzucha, wzdęciach i zagazowaniach szkoda wspominać. Biorę leki rozkurczowe, trzymam dietę bogatoresztkową. Poprawa jest, albo jej nie ma - nie wiem od czego to zależy. Biorę leki przeciwdepresyjne zawierające lek czteropierścieniowy. Mam wrażenie, że ten lek spowalnia mi perystaltykę jelit - czy to możliwe?

ponad rok temu

Witam serdecznie,
Większość leków przeciwdepresyjnych nowej generacji jest pozbawiona dziania cholinolitycznego, w związku z tym nie powodują one zaparć i nie spowalniają perystaltyki jelit.
Działania uboczne każdego leku są opisane w ulotce dołączanej przez producenta.
Z pozdrowieniami