Czy leki są skuteczne w terapii ADHD?

Ostatnio wpisano wreszcie na listę leków refundowanych lek na ADHD. Czy jest on bardziej skuteczny niż inne formy terapii?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Leczenie farmakologiczne nie jest uniwersalne – różnie wpływa na różne dzieci. Nie zastąpi też terapii indywidualnej dziecka czy terapii rodzinnej. Farmakoterapia jest konieczna, jeśli objawy ADHD są na tyle nasilone, że znacznie utrudniają codzienne życie osoby, lub kiedy występują powikłania. Leki dają jednak także efekty uboczne. Ważne, żeby ściśle stosować się do zaleceń lekarza i uważnie obserwować zmiany w zachowaniu dziecka.