Czy leukocytoza i przyspieszone OB świadczą o stanie zaplanym czy o białaczce?

Czy leukocytoza i przyspieszone OB świadczą o stanie zapalnym czy białaczce? Proszę o interpretację wyników, mam 24 lata. Morfologia krwi: OB po 1 godzinie 15 mm <8 H WBC 12,8 H GRAM 10,3 H GRAN 80,1% H LYM 2,0 LYM % 15,3% MID 0,60 MID % 4,6% RBC 4,71 HGB 14,1 HCT 42,3 % MCH 29,9 MCHC 33,3 MCV 90 PLT 243 MPW 9,7 Ogólnie dobrze się czuje, w nocy mam przyspieszone bicie serca i czasem się mi słabo robi, ale po kropelkach nasercowych wraca do normy. Dodam, że 2 tygodnie temu przez parę dni się intensywnie opalałam i mocno stresowałam obroną pracy mgr i szukaniem pracy. Ogólnie łatwo się stresuje i przejmuję wszystkim. Miałam zlecone też badanie RTG klatki piersiowej - wyszło prawidłowo.
24 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.

Podwyższone wskaźniki stanu zapalnego oraz podwyższenie liczby leukocytów mogą świadczyć o infekcji, chorobie autoimmunologicznej itp. W przypadku białaczki zaburzeniu ulegają zazwyczaj wszystkie 3 linie komórkowe - nie tylko wzrasta liczba leukocytów, ale dochodzi także do anemii i małopłytkowości. Niemniej warto zrobić rozmaz ręczny krwi.

Ostateczna interpretacja będzie należeć do lekarza, który Panią zbada i będzie miał możliwość zebrania szczegółowego wywiadu.

Pozdrawiam serdecznie