Czy łuszczyca krostkowa dłoni i stóp może przejść w postać uogólnioną?

Czy łuszczyca krostkowa dloni i stóp może przejść w postać uogólnioną?

Lek. Paweł Baljon

Łuszczyca krostkowa to dość rzadki rodzaj łuszczycy. Dotyka osób po 50. roku życia, bardzo rzadko pojawia się u dzieci i nastolatków oraz kobiet w ciąży. Objawia się podobnie jak „tradycyjna” łuszczyca. Pojawiają się płatki suchej skóry i stan zapalny - to typowe zmiany skórne w łuszczycy. Różni się jednak od niej dodatkowym objawem: białymi, drobnymi krostkami wypełnionymi ropą. W zależności od rodzaju, łuszczyca krostkowa może wywoływać także dodatkowe, ogólnoustrojowe objawy.