Czy łysienie plackowate wróci?

Rok temu wypadła mi prawie połowa włosów z głowy. Był to czas, kiedy przeżywałam bardzo silne stresy. Dermatolog postawił diagnozę, że to łysienie plackowate. Rozpoczęłam leczenie. Polegało ono na zażywaniu witaminy B6 i preparatu uszczelniającego naczynia krwionośne. Do tego stosowałam szampon specjalistyczny i 2 razy dziennie wcierałam preparaty zawierające estrogeny. Po ok 3 miesiącach pojawił się w niektórych miejscach maleńki, delikatny meszek. Wytarł się on jak u niemowlęcia, po czym zaczęły się pojawiać już gdzieniegdzie małe kropeczki z których wyrosły włosy. Na początku było ich mało i były bardzo słabe. Stopniowo wzmacniały się i było ich coraz więcej. Od czasu wypadnięcia włosów do teraz minął rok i 3 miesiące. Obecnie wszystkie włosy są równie mocne i gęste. Tylko nadal obawiam się, że znów mogą wypaść. Czy musi to nastąpić? Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Łysienie plackowate jest chorobą pojawiającą się nagle, czasami właśnie pod wpływem silnego stresu czy przeżyć. Przyczyny powstawania choroby są nieznane, być może mają one podłoże autoimmunologiczne (czyli związane z atakowaniem organizmu przez własny układ odpornościowy).
Choroba może nawracać, jednak wcale tak nie musi się stać. Nie da się przewidzieć jak się stanie, ale jeżeli jest to możliwe proszę się na zapas nie zamartwiać.
Proszę się cieszyć z pięknych włosów i starać się optymistycznie patrzyć w przyszłość.
Pozdrawiam