Czy macica dwurożna jest przyczyną obumarcia płodu?

Moje pytanie dotyczy obumierania ciąż. Lekarz stwierdził dwurożność z przegrodą macicy. Czy to jest powód obumierania ciąż w 8 tygodniu? Tak straciłam dwa razy ciążę.

Witam serdecznie!
Macica dwurożna jest wadą anatomiczną, która może powodować obumieranie ciąży, szczególnie w późniejszych tygodniach jej trwania. Jej niesymetryczny kształt może ograniczać przestrzeń płodowi i prowadzić do jego obumarcia. Teoretycznie możliwe jest zatem, iż zarodek zagnieżdżony u jej sklepienia ma na tyle mało miejsca, że obumiera już w pierwszych tygodniach. W zdecydowanej większości przypadków to nie nieprawidłowa budowa anatomiczna odpowiedzialna jest za utratę ciąż, a zaburzenia hormonalne, obecność przeciwciał przeciwjądrowych itp. Ze względu na utratę dwóch ciąż, przed podjęciem kolejnych prób powinna się Pani skonsultować ze swoim ginekologiem, który rozpocznie diagnostykę oraz, być może, odpowiednie leczenie.
Pozdrawiam