Czy mając cukrzycę, mogę się starać o rentę?

Mam 50 lat, na cukrzycę choruję od 1991 roku. Moje schorzenia to: zaćma oczu, nadciśnienie tętnicze itd. Czy mając cukrzyce, mogę się starać o rentę?
50 LAT ponad rok temu

Lek. Izabela Brym

Witam.

Cukrzyca sama w sobie nie upoważnia do przyznania renty (chociaż może ograniczać możliwości pracy w niektórych zawodach, np. pilota). ZUS może przyznać rentę z powodu powikłań choroby, jeśli są one bardzo nasilone (w Pana przypadku takim wskazaniem może być zaćma). Niestety, nie napisał Pan, jak bardzo zaawansowane są Pana powikłania, więc nie jestem w stanie nic więcej doradzić.