Czy mając niedokrwienie siatkówki, można się wysilać?

Mam astygmatyzm, od połowy roku chodzę na siłownię i ostatnio stwierdzono u mnie niedokrwistość siatkówki i interesuje mnie, czy nadal mogę ćwiczyć, czy lepiej zaprzestać.
ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

Do ostrych schorzeń siatkówki najczęściej prowadzi między innymi gwałtowne schylenie się czy tez dźwignięcie ciężarów. Ćwiczenia wykonywane na siłowni stwarzają takie okoliczności, zwłaszcza u osób predysponowanych, np. z dużą krótkowzrocznością. Dlatego rzeczywiście warto rozważyć, czy tego rodzaju aktywność jest dla Pana korzystna, w celu ostatecznej decyzji proponuję skonsultować się z okulistą.

Serdecznie pozdrawiam!