Czy maleństwo się dobrze rozwija?

Witam,
Wczoraj byłam na USG i z badania wynikało, że dzidziuś ma 3,86 cm. Martwię się, ponieważ wszędzie piszą, że w 11 tygodniu ciąży powinien mieć już ponad 5 cm.
Czy długość jest prawidłowa, czy maleństwo się dobrze rozwija? Czy możliwy jest gwałtowny wzrost właśnie w 11 tygodniu ciąży? Czy są jakieś informacje, które mówią, ile powinien średnio przyrastać na dobę?
Pozdrawiam
Monika

ponad rok temu

Witam serdecznie,
Proszę zachować spokój. Badanie USG jest badaniem subiektywnym. Wynik zależy od aparatu, jakim wykonywane jest badanie, a także od samego badającego. Kilkumilimetrowe odchylenia są zatem bardzo prawdopodobne, szczególnie w tak młodej ciąży.
Warto poczekać do kolejnego badania, na którym będzie można powiedzieć coś więcej. Najprawdopodobniej ponowny pomiar Panią uspokoi.
Pozdrawiam