Czy mam nadczynność tarczycy?

Witam, mam 18 lat i jestem kobietą. W ciągu ostatniego roku zauważyłam, że strasznie schudłam, mimo tego że jem normalnie. Często się denerwuję i mam zaniki pamięci, zapominam np. to, co było godzinę temu. Czasem też mam problemy z oddychaniem. Czy może to być nadczynność tarczycy? Powinnam iść do lekarza, jednak nie mam za bardzo na to czasu teraz, a nie chce się denerwować na zapas. Z góry dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Utrata masy ciała, problemy z pamięcią i stałe uczucie zdenerwowania mogą, ale nie muszą być objawami nadczynności tarczycy. Powinna Pani znaleźć chwilę czasu i wybrać się do lekarza rodzinnego, który zbada Panią, zleci wykonanie niezbędnych badań i na tej podstawie będzie mógł postawić diagnozę co do przyczyny Pani dolegliwości.

Pozdrawiam