Czy mam podstawy prosić o wcześniejsze rozwiązanie ciąży, czy może lepiej przeczekać?

Witam,
Chciałam zapytać czy mam podstawy poprosić lekarza o cesarskie cięcie w 38. tyg ciąży, strasznie się denerwuję. gdyż moja koleżanka straciła dziecko w 39. tyg (tydzień przed planowanym rozwiązaniem) z powodu cukrzycy. Teraz jestem w 33. tyg i wręcz panicznie boję się śmierci okołoporodowej.
Jestem chora na cukrzycę od 6 lat, a od 8 tygodnia mam założoną pompę insulinową. Do tej pory było wszystko idealnie - cukry jak u zdrowego człowieka, lecz od miesiąca walczymy z moim diabetologiem raz z za niskimi raz z cukrami powyżej 200.
Czy mam podstawy prosić o wcześniejsze rozwiązanie ciąży, czy może lepiej przeczekać? Sama już nie wiem co będzie lepsze dla mojej córci.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Dzień dobry!
Cukrzyca nie jest wskazaniem do cięcia cesarskiego. Jeśli natomiast w wyniku nieprawidłowych cukrów dziecko jest duże - masa w USG wynosi powyżej 4000 g - to może to być wskazanie do cięcia cesarskiego.
Proszę też pamiętać, że cięcie to operacja, a przy nieprawidłowych wartościach cukru może być złe gojenie rany i dłuższa rekonwalescencja.
Jeśli ma Pani obawy o dobrostan płodu może Pani porozmawiać z lekarzem o wcześniejszej hospitalizacji od 38. tygodnia ciąży lub objęcia Pani intensywnym nadzorem ambulatoryjnym.

Z poważaniem