Czy mam poważne problemy?

Witam, mam 25 lat, ostatni okres miałam 19 czerwca - bolą mnie piersi (tak miałam zawsze przed okresem), ale jego nadal nie ma. Martwię się, zrobiłam już cztery testy i wszystkie negatywne. Co mi może dolegać? Mam non stop białego koloru wydzielinę.
Czy może mam jakies zapalenie, które wpływa tak na okres? Dodam, że mam od początku nieregularny okres, ale nie ponad trzy tygodnie opóźnienia. Pomóżcie.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Możliwe, że ma Pani infekcję w obrębie dróg rodnych, jednak ta nie wywołuje zmian w cyklu miesiączkowym. Jeżeli jednak obserwuje Pani białawą wydzielinę, która nie ma przykrego zapachu ani twarożkowatej konsystencji, oraz nie czuje Pani świądu ani pieczenia w przedsionku pochwy, to jest to najpewniej fizjologiczny śluz szyjkowy, charakterystyczny dla drugiej fazy cyklu.

Ponieważ ma Pani nieregularne miesiączki już od jakiegoś czasu, można wnioskować, że cierpi Pani na jakiegoś rodzaju zaburzenia hormonalne, które mogły teraz ulec nasileniu (mógł na to wpłynąć stres, zmiana klimatu, itp.). Radzę udać się do ginekologa, który zleci badania hormonalne, tak by znaleźć przyczynę Pani problemów oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Regularne cykle są ważne w kontekście Pani przyszłej pokreacji (zaburzenia hormonalne związane są zwykle z obniżeniem płodności).

Pozdrawiam serdecznie!