Czy mam rozpocząć kolejny blister tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, Biorę tabletki od ponad roku. Przez ostatnie 2 tygodnie nie odbywałam stosunku płciowego, jutro ma rozpocząć mi się tydzień przerwy. Niestety pominęłam tabletkę z dnia wczorajszego i dopiero dziś przyjęłam ją jednocześnie z tą dzisiejszą, czyli ostatnią z blistra. Tabletki to Y********. Czy z uwagi na to, że nie było stosunku postępować dalej normalnie - rozpocząć tydzień przerwy? Czy od jutra zacząć przyjmowanie tabletek z następnego blistra? Z góry dziękuję za odpowiedź. Syl.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Takie pominięcie może wpływać nie tylko na ochronę antykoncepcyjną w tygodniu poprzedzającym, ale również na ochronę w trakcie przerwy i tuż po niej. Z tego względu proponuję jednak połączyć opakowania.