Czy mam się zecydować na podjęcie leczenia na oddziale psychiatrycznym, czy lepiej w domu?

Mam wysoki poziom lęków przed szkołą, przed pójściem do sklepu, kościoła, fryzjera. Podjąłem leczenie psychiatryczne, ale leki które otrzymałem nie skutkują jak oczekiwałem, a wręcz odwrotnie. Nie rozmawiam już z nikim, nawet z rodzicami, o szkole nie ma mowy, wszystko stanowi dla mnie ogromny stres. W związku z tym, iż nie mogę spełnić żadnych oczekiwań ani wobec siebie ani rodziców pojawiły się myśli samobójcze. Mój psychiatra proponuje leczenie na oddziale. Ja nie wyrażam zgody, gdyż nie jestem przekonany, że to nie pomoże, a stres związany z tym jeszcze wzrasta. Nie wiem jak postąpić, a przy tym rodzice bardzo martwią się moim stanem. Myślę, że zmiana leku przez psychiatrę mogłaby jakoś pomóc.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam,
Jeżeli psychiatra proponuje Ci pójście na oddział, jest to wg niego jedyna pomoc, którą może Ci zaoferować, a Ty się na to nie zgadzasz, to może powinieneś skonsultować się z innym lekarzem. Dodatkowo, oprócz zmiany leków, dobrze by było, abyś wziął pod uwagę możliwość poddania się psychoterapii. Terapia poznawczo-behawioralna ma bardzo dobre wyniki w leczeniu zaburzeń lekowych.
Serdecznie pozdrawiam,
Magdalena Boniuk