Czy mam szansę na donoszenie ciąży?

Mam 34 lata, 7 lat temu miałam zabieg Stumdorfa. Obecnie jestem w 11 tygodniu ciąży, moja szyjka ma długość 1 cm. Niestety mieszkam w Irlandii, a tu opieka nie jest zbyt szczególna.
Czy zawsze po takim zabiegu w ciąży musi być zakładany szew. Czy może też mam szansę na ciążę bez komplikacji?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Istnieją różne podejścia do ciąży po amputacji szyjki macicy. Niektóre szkoły zalecają bezwzględne zakładanie szwu, inne indywidualną ocenę każdej sytuacji. Myślę, że założenie szwu zwiększy Pani szansę na szczęśliwe donoszenie ciąży. Tak czy inaczej musi Pani przywiązywać szczególną uwagę do wszystkich zaleceń dotyczących oszczędzania się i odpoczywania.

Pozdrawiam serdecznie!