Czy mam szanse na schudnięcie?

Mam 12 lat, wzrost 173.Ważę 70kg. Chciałabym się odchudzić. Jem moim zdaniem dużo bo powyżej 5 posiłków dziennie. Chodzę na korekcyjne i mam krzywe kolana i pogłębiony dolny odcinek kręgosłupa. Byłam na diecie(głodziłam się).Przez to schudłam i ważyłam 53kg(dalej już nie umiałam).Na sylwestra wszyscy mnie chwalili, a teraz to dla mnie porażka i wszyscy mi mówią, że się zapuściłam. Codziennie w szkole jestem w stresie. Dokucza mi to, że w szkole mnie przezywają od grubasów. Wstydzę się jeść na przerwach nawet śniadaniowych. Na poprzedniej diecie prawie nic nie jadłam(tylko piłam wode).Lubię W-F (mam go 4 razy w tygodniu+1 godz. dodatkowego na którą chodzę). Proszę o pomoc! Nie umiem tak żyć. Teraz tylko straciłam motywacje, bo wcześniej ćwiczyłam powyżej 1godz. dziennie, a teraz jest to dla mnie zbyt męczące!
12 LAT ponad rok temu

Witam,

W chwili obecnej można u Ciebie stwierdzić nadwagę, pamiętaj jednak, iż popadanie w kompleksy nie ułatwi Ci sprawy.

Powinnaś przede wszystkim odżywiać się prawidłowo, aby zadbać o zdrowie i kondycję.
Przed Tobą jeszcze kilka lat, w czasie których Twoja sylwetka będzie się nieustannie zmieniała.
Staniesz się również wyższa i jeśli nie przytyjesz, proporcja masy ciała do wzrostu może znowu być prawidłowa.

Wyeliminuj ze swojego menu produkty bardzo kaloryczne: http://portal.abczdrowie.pl/produkty-zakazane-w-diecie
"Zerwij przyjaźń" ze słodyczami, fast-food'ami, smażonymi potrawami.
Jadaj zgodnie z Piramidą IŻŻ:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Fakt, iż obecnie łatwo się męczysz podczas ćwiczeń, może być związany z dietami, które stosowałaś.
Nie powinnaś rezygnować z aktywności fizycznej, gdyż pomaga ona zapobiegać tyciu.
Niemniej w związku z Twoimi schorzeniami, dobór zajęć ruchowych powinien nastąpić po konsultacji z lekarzem.

Nie odchudzaj się na własną rękę.
Porozmawiaj z rodzicami i poproś, aby udali się z Tobą do dietetyka i lekarza.
Nie podejmuj jakichkolwiek działań bez ich wiedzy.

Pozdrawiam