Czy mam wyrywać zęba?

Jestem w 7 tyg ciąży i mam dość źle wyglądająca infekcje zęba. ząb był leczony 1,5 roku temu i jest na nim koronka, 2 m-ce temu nad zębem pojawiła się ropa (wyciskałam kilka razy)... Strasznie bolało przez kilka dni, wzięłam antybiotyk i przeszło...myślałam wtedy że to tylko mała infekcja dziąseł i już po wszystkim... Niestety sytuacja się powtórzyła właśnie teraz... Ząb nie boli, chociaż dookoła pełno ropy...nawet jak wycisnę na drugi dzień dokładnie to samo... byłam u dentysty i powiedział, że duża infekcja (trzeba osunąć) z tym, że on wolałby poczekać do 2 trymestru, natomiast mój ginekolog mówi, żeby rwać teraz....co mam robić???? Ząb mnie nie boli... ale go "czuje" i boje się, że jak zacznie boleć to żadne leki przeciwbólowe nie pomogą..... nadmienię, że rok temu straciłam ciąże w 7 tygodniu...no, ale mój lekarz uważa ze leczenie czy wyrwanie zęba nie ma w tym przypadku najmniejszego znaczenia....wiec co mam robić...wyrwać tego zęba czy czekać????

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Ostateczna decyzja należy do Pani. Nie znając przebiegu ciąży, nie mając informacji o ogólnym stanie Pani zdrowia, nie mogę się rzeczowo ustosunkować do problemu. Jeśli jednak lekarz prowadzący ciążę i posiadający wiedzę o stanie ogólnym Pani zdrowia twierdzi iż nie ma zagrożenia ani przeciwwskazań do ekstrakcji zakażonego zęba myślę, że można mu zaufać-pod warunkiem, że rzeczywiście zna stan Pani zdrowia.
Pozdrawiam