Czy maść na opryszczkę osłabia działanie tabletek antykoncepcyjnych

Witam! Proszę o informację, czy maść Vratizolin albo maść Zovirax osłabiają działanie tabletek antykoncepcyjnych. Przyjmuję tabletki Naraya. Dziękuję z góry za odpowiedź.

Witam serdecznie!

Stosowane przez Panią preparaty nie wpływają na metabolizm tabletek antykoncepcyjnych, a tym samym na ich skuteczność. Nie ma zatem wskazań do stosowania dodatkowych metod zabezpieczenia.

Pozdrawiam