Czy masturbacja ma na coś negatywny wpływ?

Witam serdecznie, mam dwa pytanka: czy masturbacja ma jakiś negatywny wpływ na cokolwiek? Jeśli tak, to na co? A może wręcz odwrotnie - ma na coś pozytywny wpływ - na co? I czy idzie opóźnić w jakiś sposób orgazm u mężczyzny? Jeśli tak to jak? A, i jeszcze mój wiek to 18 lat, płeć mężczyzna. Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie :D
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

Masturbacja jest jedną z form zaspokajania popędu seksualnego. Nie udowodniono jednoznacznie aby miała wpływ na którąkolwiek ze znanych chorób. Zarówno psychicznych jak i somatycznych. Warto nadmienić, że samozaspokajanie może stać się problemem jeśli przybiera formę uzależnienia. Wtedy warto zasięgnąć opinii seksuologa.