Czy masturbacja może pomóc? Masturbacja zdroworozsądkowa oczywiście

Jakiś czas temu wybrałem się do lekarza, ponieważ odczuwałem podczas nocnych polucji ból w okolicach prostaty, pachwin, jąder. Budziłem się z nieprzyjemnym bólem. Lekarz stwierdził, że powód to lekkie zapalenie prostaty. Podano mi antybiotyki. Podczas masturbacji, a nie robiłem tego około 6 miesięcy z przyczyn religijnych, nie mam także partnerki, więc nie współżyję, zauważyłem, że ból znika. Zwłaszcza podczas częstych rozładować. Po przyjęciu antybiotyku oraz po regularnym onanizowaniu się ból zniknął. Zrobiono mi także wszelkie badania prostaty usg, per rectum, z krwi. Wyniki były bardzo dobre. Lekarze powiedzieli, że jest wszystko okej. Teraz co jakiś czas odczuwam lekkie bole jądra, jąder. Zwłaszcza podczas myślenia o seksie. Ból znika po jakimś czasie. Jest bardzo delikatny, podczas wytrysku odczuwam tylko przyjemność :) Myślę, że skoro badania nic nie wykazały negatywnego, powodem jest chyba moja fizjologia:) Mam 26 lat, także ostatnio mam spory temperament seksualny zazwyczaj pohamowany ze względów religijnych. Czy masturbacja może być pomocna w moim przypadku? Ból jadra lub jader jest nie zawsze podczas myślenia o seksie, choć ciężko stwierdzić, ponieważ chyba w moim wieku nie ma dnia, aby nie nastąpiły jakieś marzenia erotyczne. Zaznaczam także, że pracuję na nocnych zmianach i polucje nocne mogą być zaburzone. Czy masturbacja może być jakoś pomocna w moim przypadku? Masturbacja na zasadzie zdroworozsądkowej, co jakiś czas. Czy długa abstynencja seksualna może być przyczyną takich bólów oraz zapalenia prostaty? Przemek :)

Lek. Marcin Buczek

Szanowny Panie,

masturbacja może sprzyjać zakażeniom układu moczowego, zwłaszcza, gdy warunki higieniczne pozostawiają wiele do życzenia. Natomiast abstynencja seksualna pozostaje bez wpływu. Masturbacja jest normalnym sposobem zaspokajania popędu seksualnego i z fizjologicznego punktu widzenia nie jest zła. Jeżeli odczuwa Pan ulgę, to nie ma wskazania do jej zaprzestania.